Tāl. 27894000
E-pasts: shop@shina.lv
Iepirkumu grozs tukšs.
Vieglo auto riepas
4x4 / Komerc auto riepas
Kravas riepas
Industriālās riepas
Moto riepas
Motoreļļas un autoķīmija
Akumulatori
Kameras
NewsLai novērstu sniega uzkrāšanos uz braucamās daļas, kas rada traucējumus transportlīdzekļu kustībai, šādu normu plānots iestrādāt Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumos, liecina Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputātiem sagatavotie dokumenti.
Rīgas Pašvaldības policijā (RPP), kas sagatavojusi šo noteikumu grozījumu projektu, aģentūrai LETA patlaban nevarēja atbildēt, kāds būs kontroles mehānisms, lai noteiktu, cik ilgi transportlīdzeklis novietots brauktuves malā, norādot, ka tie ir tikai priekšlikumi, kas vēl tiks vērtēti.
        Tā kā patlaban spēkā esošajā Rīgas domes saistošo noteikumu redakcijā nav noteikts, kur tiek izvietots no ietves savāktais sniegs līdz tā izvešanai, lai legalizētu sniega vaļņu veidošanu uz ietvēm un no ietves notīrītais sniegs netiktu mests uz braucamās daļas, saistošo noteikumu grozījumos arī tiks noteikts gājēju netraucētai kustībai nepieciešamais ietves platums, vietas, kur netiek veidoti sniega vaļņi, un papildus iestrādāta sniega vaļņa definīcija.
          Sniega valnis noteikumu grozījumu projektā definēts kā "uz ilgāku laika periodu par 24 stundām ietves malā mākslīgi izveidots sniega krāvums". Paredzēts, ka pirms sniega izvešanas ietvei jābūt 1,2 metru platai, un sniega valni nedrīkstēs veidot tuvāk par pieciem metriem no krustojumiem un gājēju ietvēm - gājēju un transportlīdzekļu drošības garantēšanai. Šāda norma jau iestrādāta Ceļu satiksmes noteikumos attiecībā uz transportlīdzekļu novietošanu krustojumos un pie gājēju ietvēm, norāda RPP.
       Sniegs un ledus no jumtiem būs jātīra ne tikai no dzīvojamām mājām, bet arī no saimnieciskai darbībai izmantojamo ēku jumtiem jeb no jebkuras būves jumta. Turklāt sniegs un lāstekas būs jānotīra trīs darbdienu laikā. Vietās, kur ietve ir šaurāka par 1,2 metriem, to paredzēts aizliegt norobežot, bet būs jāizvieto brīdinājuma zīmes. Notīrītās lāstekas, ledus un sniegs no ielas braucamās daļas būs jānotīra nekavējoties.
        Dažādas noteikumu interpretācijas novēršanai precizētas ietves, kuras ir jākopj. Zemesgabalu, teritoriju, namīpašumu un tiem pieguļošajās teritorijās esošo gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, attīrīšanu no sniega un ledus līdz ietves segumam, pretslīdes materiāla kaisīšanu, kā arī pagalma celiņu tīrīšanu un kaisīšanu katru dienu būs jāveic līdz plkst.8 un, ja nepieciešams, visu dienu. Ietve būs jānotīra 1,2 metru platumā, bet, ja tā ir šaurāka, sniega valni neveidos, izņemot gājēju un velobraucēju ceļus. Šo ietves daļu nenorobežo, paredzēts noteikumu grozījumu projektā.
      Savāktais sniegs no ietvēm, kur tas traucē gājējiem un transporta satiksmei, būs jāizved darbdienās no plkst.21 līdz plkst.7, kā arī brīvdienās un svētku dienās, no pārējām vietām - jebkurā laikā. Sniegs būs jāizved uz vietām, ko noteicis un savā mājaslapā publicējis Rīgas domes Mājokļa un vides departaments. Sniega izvešanai uz šīm vietām nebūs nepieciešams saskaņojums.   
    Rīt, 13.janvārī, RPP sagatavoto Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumu grozījumu projektu vērtēs Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti. Galīgais lēmums par izmaiņām noteikumos pēc tam būs jāpieņem Rīgas domei.
                                                                                                                                                                              LETA
Ziņas
15.12.2010
Automašīnu īpašniekiem Rīgā, iespējams, turpmāk būs jānodrošina sniega tīrīšana
lasīt vairāk
www.shina.lv
20.12.2010
lasīt vairāk
www.shina.lv
07.02.2011
Riepas cenu pieagums
lasīt vairāk
www.shina.lv

Top.LV

Copyright © "Shina.lv", 2024